środa, 25 maja 2016

Konstrukcja sztachetki Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu gminie prócz kilku wypadków.

Stawianie plotki z PCV na plot i bramę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz sygnalizowania tego faktu gminie poza kilkoma przypadkami.

Balaski PCV na plot i bramę ze sztachet nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma przylegającymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia plot z Winylu na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia powinno określać gatunek ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu oraz planowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dodać deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych a także jeśli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do konstrukcji balaski PVC na plot i bramę ogrodzeniowa zadane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, jak planowane plotki z Winylu na ogrodzenie i furtkę sztachetowa jest niekompatybilne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W przypadku kiedy proponowane sztachety PVC na plot i bramę sztachetowaprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie przystąpienia do robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz