wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane ekspresowo się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od poprawnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz